[terug]


In de collectie van Kees van de Meene kwam ik een hele mooie serie emplacementstekeningen van SS (Staatsspoorwegen) tegen. Deze tekeningen, op schaal 1:2000 getekend, zijn oorspronkelijk ingebonden in boekvorm. Ze stammen uit de periode 1900-1920. Ondanks de wat grotere schaal staat er veel informatie op. Tot op heden zijn deze tekeningen nergens gepubliceerd. Het zou zonde zijn als dit zo blijft. Daarom is, in overleg met Kees van de Meene, afgesproken deze tekeningen op Sporenplan.nl te publiceren.

De gehele serie, die bij Kees in het archief aanwezig is, is hieronder benaderbaar. De tekeningen zijn opgezet in zwart-wit. Daar waar wijzigingen hebben plaats gevonden zijn correcties uitgevoerd in rood. De (correctie)datum staat ook op de tekening. Deze datum geeft niet altijd de wijzigingsdatum aan!


Aalst-Waalre (1902)
Aalst-Waalre (1912)
Abcoude (1909)
Abcoude (1912)
Acht (1905)
Acht (1912)
Akkrum (1905)
Akkrum (1912)
Almelo (1908)
Almelo (1912)
Alphen (1903)
Alphen (1912)
Alphen-Oudshoorn (1912)
Alphen-Oudshoorn (1916)
America (1903)
America (1912)
Amerongen (1902)
Amerongen (1912)
Amsterdam CS (1912)
Amsterdam Doklaan (1912)
Amsterdam Ertskade (1912)
Amsterdam IJkade (1904)
Amsterdam Nieuwe Lijnbaansgracht (1912)
Amsterdam overzichtstekening (1908)
Amsterdam Rietlanden (1894)
Amsterdam Rietlanden (1912)
Amsterdam Westerdoksdijk (1911)
Amsterdam WP (1912)
Anderen (1905)
Appingedam (1912)
Appingendam (1914)
Arnemuiden (1903)
Arnemuiden (1912)
Arnhem (1904)
Arnhem (1912)
Arnhem Velperpoort (1912)
Assen (1912)
Assen (1917)

Baalder-Radewijk (1905)
Baalder-Radewijk (1912)
Baarle Nassau (1912)
Baarle Nassau (1913)
Baarle Nassau Grens (1907)
Baarle Nassau Grens (1912)
Babberich (1910)
Babberich (1912)
Baexem-Heijthuijsen (1912)
Baexem-Heijthuijsen (1915)
Baflo (1912)
Baflo (1914)
Barendrecht (1912)
Barendrecht (1913)
Bareveld (1912)
Bareveld (1917)
Bedum (1912)
Bedum (1916)
Beek (1908)
Beek (1912)
Beek-Elsloo (1914)
Beerse (1905)
Beerse (1912)
Beilen (1912)
Beilen (1913)
Belfeld (1911)
Belfeld (1912)
Bentheim (1889)
Berchem (1912)
Berchem (191x)
Bergen op Zoom (1912)
Bergen op Zoom (1915)
Bergentheim (1912)
Berkel-Enschot (1911)
Berkum (1912)
Berkum (1916)
Best (1912)
Best (1918)
Beugen Kruispunt (1909)
Beugen Kruispunt (1912)
Beugen-Rijkevoort (1912)
Beugen-Rijkevoort (1917)
Bleiswijk-Kruisweg (1912)
Bleiswijk-Kruiswijk (1903)
Blerick (1899)
Blerick (1912)
Blerick (19xx)
Bocholtz (1904)
Bocholtz (1912)
Bodegraven (1911)
Bodegraven (1912)
Boerveensche Mond (1910)
Borne (1892)
Boxmeer (1912)
Boxmeer (1917)
Boxtel (1912)
Boxtel (1917)
Breda (1912)
Breda (1914)
Breukelen (1912)
Breukelen (1914)
Brucht (1905)
Brucht (1912)
Brummen (1907)
Brummen (1912)
Budel (1903)
Budel (1905)
Buggenum (1901)
Buggenum (1912)
Buinen (1912)
Buinen (1913)
Buitenpost (1906)
Buitenpost (1912)
Bunde (1914)
Bunnik (1909)
Bunnik (1912)

Capelle ad IJssel (1912)
Capelle ad IJssel (1917)
Capelle-Nieuwevaart (1912)
Capelle-Nieuwevaart (1917)
Coevorden (1912)
Crisman (1910)
Cuijk (1912)
Culemborg (1911)
Culemborg (19xx)
Culemburg (1912)

Dalen (1912-08)
Dalen (1912-12)
Dalerveen (1912)
Dalerveen (1913)
Dalfsen (1911)
Dalfsen (1913)
Dalheim (1898)
Dalmsholte (1910)
De Haandrik (1905)
De Punt (1913)
De Steeg (1914)
Dedemsvaart (1908)
Dedemsvaart (1912)
Deinum (1902)
Deinum (1912)
Delden (1912)
Delden (1916)
Delfzijl (1901)
Delfzijl (1910)
Delfzijl (19xx)
Den Haag SS (19xx)
Den Ham-Vroomshoop (1916)
Den Horn (1903)
Deurne (1913)
Deventer (1910)
Diepenveen Oost (1910)
Diepenveen West (1901)
Diepenveen West (1913)
Dieren-Doesburg (1907)
Dieren-Doesburg (1913)
Dingeweg (1911)
Dordrecht (1913-02)
Dordrecht (1913-06)
Dordrecht (19xx)
Dorst (1908)
Dorst (1913)
Driebergen (1913)
Driebergen (1917)
Dronrijp (1913)
Dronrijp (1916)
Drouwen (1912)
Drunen-Heusden (1910)
Drunen-Heusden (1913)
Duiven (1909)
Duiven (1913)
Duivendrecht (1902)
Duivendrecht (1913)

Echt (1915)
Echt (191x)
Echten (1915)
Ede (1913)
Ede (1916)
Ede-Wageningen (1908)
Eext (1905)
Eext (1913)
Eijsden (1913)
Eijsden (1917)
Eijs-Wittem (1903)
Eijs-Wittem (1913)
Eikelhof (1910)
Eindhoven (1908)
Eindhoven (1918)
Elst (1908)
Elst (1913)
Elten (1909)
Elten (1913)
Emmen (1910)
Emmen (1913)
Emmerik (1900)
Emmerik (1911)
Emmerik (1913)
Enschede (1908)
Enschede (1912)
Enschede (1915)
Esch (1912)
Esch (191x)
Esschen (1907)
Esschen (1913)
Etten-Leur (1905)
Etten-Leur (1913)
Exlo (1912)

Farmsum (1910)
Franeker (1913-02)
Franeker (1913-03)

Gasselte (1912)
Gasselter-Nijeveen (1908)
Gasselter-Nijeveen (1909)
Geertruidenberg (1913)
Geertruidenberg (1917)
Geldermalsen (1913)
Geldermalsen (1916)
Geldermalsen (19xx)
Geldrop (1914)
Geleen SS (1902)
Geleen ZO (1914)
Gestel (1912)
Gestel (1913)
Geulle (1904)
Geulle (1913)
Gieten (1914)
Gildehaus (189x)
Gilze-Rijen (1913)
Gilze-Rijen (1917)
Goes (1909)
Goes (1913)
Goilre (1911)
Goirle (1913)
Goor (1915)
Gorssel (1911)
Gouda (1912)
Gouda (1916)
Gouda-Schoonhoven Ammerstol (1918)
Gouda-Schoonhoven Beijerscheweg (1918)
Gouda-Schoonhoven Bergambacht (1918)
Gouda-Schoonhoven Den Hem (1918)
Gouda-Schoonhoven Gouda (1918)
Gouda-Schoonhoven Huisweg (1918)
Gouda-Schoonhoven Karnemelksloot (1918)
Gouda-Schoonhoven Koolwijk (1918)
Gouda-Schoonhoven Schoonhoven (1918)
Gouda-Schoonhoven Stolwijk (1918)
Gouda-Schoonhoven Stolwijkersluis (1918)
Gramsbergen (1912)
Gramsbergen (1913)
Grijpskerk (1902)
Grijpskerk (1906)
Gronau (1886)
Groningen (1913)
Groningen (1916)
Groningen Halte (1903)
Groningen Halte (1913)
Gronsveld (1905)
Gronsveld (1913)
Grouw-Irnsum (1905)
Grouw-Irnsum (1913)
Grubbenvorst Klooster (1903)
Grubbenvorst Klooster (1913)
Grubbenvorst-Lottum (1903)
Grubbenvorst-Lottum (1913)

Haarle (1916)
Haelen (1914)
Hamont (1905)
Hardegarijp (1909)
Hardenberg (1916)
Haren (1916)
Harlingen (1915)
Harmelen (1910)
Harmelen (19xx)
Hazerswoude-Koudekerk (1913)
Hedel (1918)
's-Heer Arendskerke (1909)
Heerenveen (1909)
Heerenveen (1913)
Heerlen (1908)
Heeze-Leende (1914)
Heihoek (1912)
Heiligerlee (1916)
Heino (1914)
Hekendorp (1903)
Helenaveen (1903)
Hellendoorn-Nijverdal (1914)
Hellendoorn-Nijverdal Zanderij (1904)
Helmond (1916)
Helvoirt (1911)
Hengelo (1917)
Hengelo (19xx)
Herfte-Veldhoek (1911)
's-Hertogenbosch (1919)
Herxen (1912)
Hoek (1910)
Hoensbroek (1911)
Hoeven (1910)
Hooge Zwaluwe (1917)
Hoogeveen (1915)
Hoogezand-Sappemeer (1918)
Hooghalen (1909)
Hoogkerk-Vierverlaten (1913)
Horst-Sevenum (1915)
Houten (1909)
Houthem-St Gerlach (1915)
Hoven (1907)

Idaard-Roordahuizem (19xx)

Junne (1912)

Kaatsheuvel-Capelle (1916)
Kapelle-Biezelinge (1917)
Kelpen (1910)
Kerkrade Rolduc (1904)
Kerkrade Rolduc (1914)
Koekange (1915)
Krabbendijke (1909)
Kralingsche Veer (1905)
Kropswolde (1918)
Kruiningen-IJerseke (1915)
Kruisstraat (1912)

Lage Zwaluwe (1904)
Langeweg (1902)
Langkamp (1910)
Laren (1902)
Leeuwarden (1918)
Leeuwarden (19xx)
Leiden HS (1906)
Leiden SS (1915)
Leiden SS (19xx)
Lemelerveld (1910)
Lent (1914)
Leur (1918)
Leuvenhem (1907)
Liesbosch (1911)
Limmel (1915)
Linden-Katwijk (1903)
Linderte (1910)
Lochem (1915)
Loenen-Vreeland (1912)
Loppersum (1914)
Lunetten (1917)
Lunetten (19xx)
Lutterade (1915)

Maarheeze (1914)
Maarland (1902)
Maarn (191x)
Maarn (19xx)
Maarsbergen (1910)
Maarssen (1915)
Maasbracht (1914)
Maastricht (1904)
Maastricht (1911)
Maastricht Boschpoort (1916)
Maastricht Zuid Willemsvaart (1902)
Made en Drimmelen (1917)
Marienberg (1916)
Marienwaard (1915)
Markelo (1902)
Marshoek-Emmen (1905)
Martenshoek (1918)
Meeden-Muntendam (1912)
Meedsterweg (1911)
Meerlo-Tienraij (1914)
Meerssen (1915)
Melick-Herkenbosch (1910)
Meppel (1917)
Meppel (19xx)
Middelburg (1913)
Moerdijk (1903)
Mook-Middelaar (1914)
Moordrecht (1913)
Munnikenweg (1911)

Nieuw Amsterdam (1917)
Nieuwe Schans (1918)
Nieuwerkerk (1916)
Nieuwersluis (1917)
Nieuwolda (1910)
Nieuwstadt (1915)
Nijeveen (1914)
Nijmegen (1919)
Nijmegen (19xx)
Noord Kraaijert (1916)
Noordbroek (1910)
Nootdorp-Leidschendam (1903)
Nuenen-Tongelre (1903)
Nuland (1912)
Nuland-Geffen (1912)
Nuth (1913)

Oirlo-Castenaij (19xx)
Oisterwijk (1919)
Olst (1913)
Ommen (1911)
Oosterbeek Hoog (1910)
Oosterbeek Laag (1903)
Oranjekanaal (1917)
Orthen (1918)
Oss (1916)
Oud Zwijndrecht (1913)
Oudemolen (1916)
Oudenbosch (1911)
Ouderkerk (1904)
Oudeschoot (1917)
Oudewater (1910)

Peperga (1907)
Pleegste (1910)
Princenhage (1907)

Raalte (1910)
Raamsdonk (1909)
Ravestein (1909)
Rechteren (1905)
Ressen-Bemmel (19xx)
Reuver (1910)
Riel (1909)
Rilland-Bath (1906)
Roermond (1917)
Rolde (1915)
Roodeschool (1906)
Rosendaal (1896)
Rosendaal (1915)
Rosmalen (1913)
Rothem (1915)
Rotterdam Beurs (1912)
Rotterdam DP (1903)
Rotterdam Feijenoord (1917)
Rotterdam Feijenoord (19xx)
Rotterdam Feijenoord Halte (1902)
Rotterdam Feijenoord Handelsinrichtingen (1913)
Rotterdam Feijenoord Katendrecht (1913)
Rotterdam Feijenoord Rijnhaven (1913)
Rotterdam IJsselmonde (1910)
Rotterdam Maas (19xx)
Ruinerwold (1915)

Salzbergen (1886)
Sappemeer Oost (1913)
Sauwerd (19xx)
Schaesberg (1911)
Schaesberg Mijnstation (1906)
Schalkwijk (1912)
Scheemda (1918)
Scheveningen (1916)
Schin op Geul (1916)
Schinnen (1913)
Schuettorf (1890)
Seppe (1914)
Simpelveld (1912)
Sittard (1915)
Slibspoor Assen-Vries (1903)
Soetermeer-Segwaard (1911)
Spaubeek (1914)
Sprokkelbosch (1912)
St Gerlach (1913)
Stadskanaal Hoofdstation (1912)
Stadskanaal Pekelderweg (1910)
Staphorst (1914)
Stedum (1915)
Steenwijk (1908)
Sterksel (1916)
Stobbegat (1914)
Susteren (1905)
Swalmen (1908)

Tegelen (1906)
Tietjerk (1903)
Tilburg (191x)
Tilburg (19xx)
Tongelre (1915)
Turnhout (1898)
Tweede Dwarsdiep (1911)

Udenhout (1911)
Uithuistermeeden (1909)
Uithuizen (1910)
Ulsda (1914)
Usquert (1910)
Utrecht (1906)

Vaeshartelt (1915)
Valkenburg (1915)
Valkenswaard (1916)
Valthe (1912)
Veendam (1914)
Veenendaal de Klomp (1910)
Veenendaal de Klomp (19xx)
Veenwouden (1902)
Velp (1918)
Velperpoort (1903)
Venlo (1906)
Venlo (1907)
Venraij (1912)
Vierlingsbeek (1914)
Vilsteren (1911)
Vise (1899)
Visvliet (1912)
Vlake (1911)
Vleuten (1904)
Vlijmen (1908)
Vlissingen (1905)
Vlissingen (1913)
Vlissingen Depot (1895)
Vlodrop (1910)
Voerendaal (1915)
Vries-Zuidlaren (1916)
Vriezenveen (1910)
Vroenhof (1915)
Vroomshoop-Geerdijk (1907)
Vught (1915)
Vught ZO (1911)

Waalwijk-Besoijen (1904)
Waardenburg (1910)
Waarder (1907)
Wagenborgen (1910)
Warffum (1910)
Waspik (1912)
Watwerd (1911)
Weelde-Merxplas (1898)
Weerdinge (1912)
Weert (1917)
Weiwerd (1910)
Westerbroek (1918)
Westervoort (1917)
Wezepe (1910)
Wiene (1908)
Wierden (1914)
Wijchen (1911)
Wijhe (1908)
Wijlre-Gulpen (1916)
Wijster (1916)
Wildervank (1910)
Willemsdorp (1905)
Willemsoord (1910)
Windesheim (1910)
Winschoten (1909)
Winsum (1907)
Winterswijk GOLS (1905)
Wirdum (1899)
Woensdrecht (1910)
Woerden (1918)
Wolfhezen (1916)
Wolvega (1917)
Wouw (1917)
Wouw Zanderij (1905)

Zalt-Bommel (1899)
Zalt-Bommel (1918)
Zevenaar (1916)
Zevenbergen (1900)
Zevenbergsche Hoek (1915)
Zevenhuizen-Moerkapelle (1915)
Zoeterwoude (1913)
Zuid Barge (1912)
Zuidbroek (1916)
Zuidbroek Dorp (1910)
Zuidhorn (1910)
Zuthem (1898)
Zutphen (1905)
Zutphen (1916)
Zwaagwesteinde (1903)
Zwammerdam (1903)
Zwijndrecht (1913)
Zwolle (1913)
Zwolle (19xx)